Dlaczego Twoje reflektory tracą połysk?
Reflektory Twojego samochodu są wykonane z poliwęglanu, rodzaju bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego, dzięki czemu idealnie nadają się do odbijania kamieni. Jednak nie są tak dobrze odporne przed promieniami słonecznymi, dlatego przy ciągłej ekspozycji odbarwiają się. Producenci samochodów robią wszystko, co w ich mocy, aby spowolnić ten proces, nakładając twardą powłokę chroniącą przed promieniowaniem UV, tak jak robią to na lakierze samochodu.
Chociaż to opóźnia proces degradacji, to go nie zatrzymuje, dlatego też widzisz tak wiele samochodów z „zamglonymi światłami”.
Dobra wiadomość: Możemy przywrócić Twoje reflektory do ich dawnej świetności.
Jak w przypadku większości zawodów, kluczem jest przygotowanie. Tak więc pierwszym krokiem jest całkowite usunięcie starego lakieru bezbarwnego. Polega to na zamaskowaniu pojazdu, a następnie polerowaniu lub zacieraniu gliny (zależy to od stopnia degradacji), aby upewnić się, że usuniemy całą pozostałą powłokę z powierzchni lampy.
Po zakończeniu tego procesu nanosimy specjalny środek chroniący przed promieniowaniem UV, aby zapewnić lepszą ochronę przed słońcem i zapewnić najwyższy poziom widoczności.
Zmatowiałe reflektory nie tylko źle wyglądają – są niebezpieczne!